KANSER OTUNUN FAYDALARI0532 601 78 58

DANIŞMA VE SİPARİŞ WHATSAPP HATTI+90 532 601 78 58

KANSER OTU KULLANANLARIN YORUMLARI!

KANSER OTU NEDİR? “KANSER OTU” TANITIM VİDEOMUZU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN YUKARIDAKİ VİDEOYA TIKLAYIN!

Değerli Ziyaretçimiz, size, Kanser Otu (Andız Çayı) ile ilgili en detay bilgileri, en sade bir dille ve en doğru şekilde arz etmeye çalışacağız.

Bunun yanı sıra, Akhisar’ın en güzelen etkiliyeni mahsul ve organik Andız Çayı‘na (Andız Otu‘na) Andız Çayı güvencesi ile sitemizden ulaşabilir; güvenle sipariş verebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz ürün; halkımızın Kanser Otu da dediği; Akhisar ve yükseklerinden bizzat topladığımıztamamen doğalyeni mahsul ve organik Andız Otu‘dur (Yapışkan Andız Otu). Doğru zamanda, doğru bölgelerden ve usulüne uygun şekilde toplanmış, kurutulmuş ve hijyenik koşullarda depolanmıştır.

Kapsülekstarktmacunpoşet çaytoz karışım gibi fabrikasyon işlemden geçmişticari ve katkılı bir mamul kesinlikle değildirİlaç da değildir. Sadece beden sağlığını güçlendiren ve dünyada yaklaşık 2000 yıldır “çay” olarak kullanılan tıbbi bir bitkidir.

KANSER OTU NEDİR?

Kanser OtuAndız Otu bitkisidir. Latince ismi Inula Viscosa‘dır. Yaprakları yapışkan özellikte olduğundan Yapışkan Andız Otu da denmektedir. Andız Otu, halkımız tarafından acı otbademcik otukanser otukist otulenf otumigren otumiyom otu gibi adlarla da anılmaktadır. Dünyada 2000 yıldır ve şifa amacıyla “çay” olarak kullanıldığındanbu bitkiye kısaca Andız Çayı demekteyizAndız Çayı, hasılı, tamamen doğal ve organik Andız Otu’dur.

yapiskan-andiz-otu-kanser-otu-andiz-otu-andiz-cayi-seyit-ahmet-andiz-cayi-kansere-iyi-gelen-bitkiler
Kansere İyi Gelen Ot – Kanser Otu – Yapışkan Andız Otu – Andız Otu – Andız Çayı

KANSER OTU NERELERDE YETİŞİR?

Kanser Otu, Türkiye’de Akdeniz ikliminin görüldüğü her yerde yetişebilmektedir. Dünyanın farklı bölgelerinde de mevcuttur. Andız Otu, Manisa Akhisar bölgesinde meşhur olduğundan, kullananlarca da, özellikle Manisa bölgesinin Andız Otu tercih edilmektedir.

NİÇİN “KANSER OTU” DERİZ?

Aslında Kanser Otu isminde bir bitki yokturbahse konu bitkimizin adı Andız Otu’dur. 1980’li yıllarda Akhisarlı bir teyzemizin göğüs kanseri ile ilgili bu bitkiyi keşfedip çay olarak kullanması ve kanser hastalığından kurtulması sonrası, Andız Otu’nun ünü dilden dile kulaktan kulağa yayılmış ve bu ot tüm Türkiye’de “Kanser Otu” ismi ile yer etmiştir. Andız Çayı, o gün bugündür, her tür kanser hastalığında, insanlarımızca, tıbbi tedavi ile birlikte ve şifa amacıyla “çay” olarak kullanılmaktadır.

KANSER OTUNUN EKSTARKTI VEYA KAPSULÜ (HAPI) VAR MIDIR?

Kanser Otu‘nun yani Andız Otu‘nun Sağlık Bakanlığınca onaylı bir kapsulü veya hapı yoktur. Çünkü Andız Otu bir ilaç değildir ve Türkiye’de Andız Otu üzerinde bu konuda yapılmış bilimsel bir çalışma yoktur.

KANSER OTU KANSERİ 21 GÜNDE TEDAVİ EDER Mİ?

Kanser Otu‘nun kanseri 21 günde tedavi ettiği iddiası abartılı bir ifadedir. Andız Çayı evet bedeni kansere karşı güçlendirebilen tıbbi bir bitkidir; ama süregelen bozuk yaşam ve beslenme şeklimizi değiştirmeden tamamen sağlığımıza kavuşmak maalesef mümkün değildir.

KANSER OTUNUN İÇERİĞİNDE NELER VARDIR?

Inulin (Etken madde)
Helenin
Musilaj
Polisakkaritler
Sterols (sitosterol, stigmasterin)
Saponinler
Reçineler
Alantolactoneisoalantolactone gibi siskiterpen laktonlar içeren uçucu yağlar

yapiskan-andiz-otu-andiz-otu-kanser-otu-andiz-cayi-seyit-ahmet-andiz-cayi-kansere-iyi-gelen-bitkiler
Kansere İyi Gelen Ot – Kanser Otu – Yapışkan Andız Otu – Andız Otu – Andız Çayı

KANSER OTU BEDENDE NASIL ETKİ GÖSTEREBİLİR?

Kanser Otu da denilen Andız Çayı, bedende, sebepler açısından, içindeki etken madde ve diğer bileşenler sayesinde etki yapabilecektir. Andız Otu‘nun etken maddesi Inulin’dirInulin, tıpkı zerdeçal içindeki Curcumin gibi limondaki Sitral gibi antikanser özellikte bir maddedir. Andız Çayı içindeki Inulin aynı zamanda antidiyabetik bir maddedir yani şekeri, tansiyonu düşürüp dengeleyebilmektedir. O halde Andız Çayıetken maddesi Inulin sayesinde, Inulin’in vücutta sağladığı faydaları sağlayabilir, diyebiliriz. Öyle ise gelin Inulin’in sağlığımız için faydalarını aşağıda hep birlikte inceleyelim.

KANSER OTUNUN ETKEN MADDESİ “INULIN” İN FAYDALARI NELERDİR?

Oligofruktozlar ve İnulin’in kan şekerini düzenleyici ve lipit metabolizmasına olumlu etki göstermiştir. Oligofruktoz, serum trigliserit seviyesini düşürmektedir. Ratlar üzerine yapılan bir uygulamada, diyetlerine 10 g oligofrüktoz eklendiğinde karaciğerde yağ yapımına azaltıcı etki gösterdiği tespit edilmiştir.

Brighenti ve arkadaşları (1999), kan lipit düzeyi normal 20 kişiye Inulin içeren tahıl karışımı verilerek, Inülin’in kan lipit düzeyi üzerine etkileri araştırıldığında kan lipit düzeyi değerlerini düşürdüğü gözlenmiştir. Yapılan diğer bir uygulamada, Inülin miktarı arttıkça, serum kolesterol, trigliserit ve VLDL-kolesterol düzeyini azaltıcı etki gösterdiği bulunmuştur (Trautwein ve ark., 1998). Amerikan Diyetetik Derneğişeker hastalığında görülen lipit metabolizması bozukluklarını düzeltmek için, yağ ikame olarak İnulin gibi maddelerin kullanılmasını önermektedir. Ayrıca posalı yiyecekler fitat içerdiğinden demir, magnezyum, kalsiyum, çinko ve mangan gibi minerallerin emilimini azaltmaktadır. İnulin ve oligofruktoz, ince ve kalın bağırsakların pH’ını düşürür, uçucu yağ konsantrasyonunu artırarak mineral emilimini sağlar.

İnulin ve oligofruktoz bifidobakteri sentezini artırarak kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır. Bununla beraber lenfosit aktivitesini artırarak bağışıklık sistemini olumlu etkiler. Kalın bağırsakta bifidobakterilelerin oranı ile immünoglobülin miktarı arasında pozitif bir ilişki gözlenmiştir. İnulin ve oligofruktoz, bifidobakterilerin üremesini artırarak immünoglobülin aktivitesini de artırır. Anne sütü, oligasakkarit yönünden zengin bir besindir ve bebek sağlığı üzerine bir çok olumlu etkisi vardır. Bu bakımdan oligofrüktozların bebek mamalarında kullanılması uygundur.

Kaynak:

Nurcan, Y. (2010). Inulin ve oligofruktozların insan sağlığı ve beslenmesi üzerine etkileri. Akademik Gıda, 8, 49-54

kansere-iyi-gelen-bitkiler-yapiskan-andiz-otu-andiz-otu-kanser-otu-lutfu-acet-akhisar-manisa-andiz-cayi-seyit-ahmet-andiz-cayi
Kansere İyi Gelen Ot – Kanser Otu – Yapışkan Andız Otu – Andız Otu – Andız Çayı

KANSER OTUNUN FAYDALARI NELERDİR?

Kanser Otu’nun Faydaları‘na dair bilimsel makale ve bilimsel çalışmaları aşağıda inceleyebilirsiniz:

KANSER OTU HAKKINDAKİ BİLİMSEL ÇALIŞMA VE MAKALELER

 Onkolog Prof. Dr. Canfeza SEZGİN’den

Kategori   Anti-Kanser Bitkiler  Fitoterapi & Bitkisel Tedavi   Kanserle Mücadele   |  2/4/2019

Andız Otu Ve Geleneksel Kullanımı

Prof. Dr. Canfeza Sezgin 

Fitoterapi & İç Hastalıkları & Tıbbi Onkoloji Uzmanı

Giriş 

İnternette ara ara bazı bitkiler dolaştırılmakta ve kimse ne olduğunu bilmeden bazen tedavilerini bırakıp bir bilinmezden mucize beklemektedir. Kimsenin bilmediği bir bitkinin yeni keşfedildiği ve bunun birçok derde deva olduğu bilgisi yayılır. Yapışkan andızotu da bunlardan birisidir. Kanser gibi ciddi hastalıklarda bitkilerin mutlaka faydaları var ama bu faydalar ancak bilinçli ve tıbbi tedaviye uygun bir şekilde düzenlendiği zaman hastaların bir kısmında fayda sağlayabilir. 

Kanser tedavisinde çeşitli ilaçlar kullanılmaktadır. Bunlar kanser ilaçları yanı sıra tansiyon, şeker, kalp, böbrek, depresyon, uyku, iştah ve ağrı ilaçlarıdır. Ayrıca kanser ilaçları sıklıkla değiştirilmektedir. Bitkiler ve ilaçlar arasında etkileşimler olduğu için kanser tedavisi sırasında bitki kullanımına dikkat edilmelidir. Hastalar kanser gibi ciddi bir hastalıkta mutlaka onkoloji uzmanının yönetiminde tedavilerini sürdürmelidir.

Bitki hakkında genel bilgi 

Bilimsel adı Inula viscosa L. olup Asteraceae familyasına ait çok yıllık tıbbi bir bitkidir. Ülkemizde daha çok Manisa ve Akhisar yöresinde bulunmakla beraber Akdeniz havzasında yol kenarlarında ve su kenarlarında bulunmaktadır. İçerdiği kamfor nedeni ile güçlü aromatik kokusu vardır. Bitkinin gövde ve yaprakları sıcak havalarla artış gösteren yapışkan bir reçine ile kaplıdır. Yaz aylarının daha uzun sürdüğü Akdeniz ikliminde bulunan yapışkan andızotunun reçinesi iklimin de etkisiyle Avrupa’ da bulunan hemcinslerine göre daha fazla bakteri ve mantar öldürme yeteneğine sahiptir. 

Bitki dünyanın çeşitli bölgelerinde çeşitli amaçlarla kullanılır. Geleneksel olarak İsrail ve Filistin’ de bulunan Araplar ve bedeviler tarafından iki bin yıldır kullanılmaktadır. Tarihte ilk yazılı kayıtlarda M.S. 23-79 yılları arasında yaşayan Romalı tarihçi ve yazar Pilinius andız otunun dişleri kuvvetlendirmede, köklerinden elde edilen çayın öksürük, bağırsak solucanları, mide gaz ve sancılarını dindirmede, zehirli hayvan ısırıklarının tedavisinde ilaç olarak kullanıldığını belirtmiştir. 

Geleneksel olarak iltihap giderici (anti inflamatuar), mikrop öldürücü (antiseptik), balgam sökücü (ekspektoran), öksürük azaltıcı (antitussif), idrar söktürücü (diüretik), romatizmal ağrıların giderilmesi (analjezik), kansızlık (anemi), verem (tüberküloz), bronşit, kanser ve mide – onikiparmak bağırsağı (gastro-duedonal) hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. 

Yaraların üzerine kurutulmuş ve toz haline getirilmiş yapışkan andızotu yapraklarının serpilmesiyle yara yerinin iyileştirildiği anlatılmaktadır. Alkolde hazırlanan tentürünün yaraların iyileştirilmesinde ve mikropların öldürülmesinde faydalı olduğu belirtilmektedir. Kanayan açık yaralar üzerine taze yapraklarının yerleştirilerek kanın pıhtılaşmasını sağladığı ve mikrop kapmasının engellendiği ileri sürülmektedir. 

Romatizmal eklem iltihabı ve eklem ağrıları için yapraklarından hazırlanan çay banyo küvetine katılarak faydalanılmaktadır. 

Uçucu yağının antifungal olması nedeni ile atlet ayağında bir leğenin içine 2-3 damla uçucu yağ konup ayaklar yarım saat bekletilerek kullanılabilmekte veya çayı ayak banyosunda kullanılmaktadır. 

Filistin ve İsrail’ de geleneksel olarak tansiyon ve şeker hastalığının tedavisinde en etkili 5 bitkiden birisi olarak kabul edilir. Etkisini insülin salgılanmasından bağımsızdır. Fincan başına 3-5 yaprak ile demlenen çay olarak tüketilmektedir. 

Şiş ve kanayan diş etlerinin tedavisinde çayından birkaç gez gargara yapılarak uygulanmaktadır. 

Basur (hemoroid) için toz haline getirilmiş andız otu yaprakları zeytinyağı ile karıştırılarak uygulanmaktadır. 

Preklinik çalışmalarda metile kersetin bileşeninin bazı kanser hücrelerini öldürdüğü gösterilmiştir. Bazı özel çözücülerde hazırlanan ekstresinin kanser hücrelerini öldürmede etkili olabileceği gösterilmiş ve ileri çalışmalar önerilmiştir. Tek başına kanseri tedavi ettiği ile ilgili vaka bildirilmemiştir. 

Tıbbi olarak kullanımı daha çok araştırılan inula cinsi inula helenium’ dur. 

Bitkilerin hastalıkların tedavisinde kullanımı belli kural ve prensiplere göre yapılır. Örneğin bir kişide basur varsa nedenine yönelik tanı ve tedavi planlanmadan sadece basurun bitkisel tedavisi geçici bir çözüm sağlar. Bazen altta yatan kanser gibi ciddi bir hastalığın atlanmasına neden olur. Bacakta iyileşmeyen bir yara olduğu zaman nedeni doktor tarafından değerlendirilmeden bitkisel tedavi ile tedavi edilmesi altta yatan damar tıkanıklığı varsa kangren ile bacağın kesilmesine kadar gidebilir. Kanser varsa kullanılan kanser ilacının etkisini olumsuz etkileyebilir. Bitkisel tedaviler bu nedenle bu konunun uzmanı doktor kontrolünde olmalı ve yürütülmelidir.

Kaynaklar:

1. Seca AM, The genus Inula and their metabolites: from ethnopharmacological to medicinal uses. J Ethnopharmacol. 2014 Jun 11;154(2):286-310.

2. Ozkan E, Inula viscosa (Andız Otu)’nın Antibakteriyel, Antioksidan, Antiproliferatif Etkileri ve Fenolik Madde İçeriğinin Belirlenmesi. 1. Ulusal Bitki Biyolojisi Kongresi 2-4 Eylül 2015, Bolu.

3. Krispil N. A Bag of Plants The Medicinal and Useful Plants of Israel. Yara Publishing House, published in Hebrew, Jerusalem, Israel 1987.

4. Talib WH, Antiproliferative, antimicrobial and apoptosis inducing effects of compounds isolated from Inula viscosa. Molecules. 2012 Mar 14;17(3):3291-303.

5. Zeggwagh NA, Study of hypoglycaemic and hypolipidemic effects of Inula viscosa L. aqueous extract in normal and diabetic rats. J Ethnopharmacol. 2006 Nov 24;108(2):223-7.

6. Cafarchia C, Antifungal activity of essential oils from leaves and flowers of Inula viscosa (Asteraceae) by Apulian region. Parassitologia. 2002 Dec;44(3-4):153-6.

7. Máñez S, Inhibition of pro-inflammatory enzymes by inuviscolide, a sesquiterpene lactone from Inula viscosa. Fitoterapia. 2007 Jun;78(4):329-31.

 KANSER OTU INULA VISCOSA PATENT BAŞVURUSU

2013 yılında İsrail Hayfa Üniversitesince yapılan bilimsel çalışmalarda, bahse konu Inula Viscosa bitkisinden yani andız çayından sıvı ekstre elde adilmiş ve bu sıvının kolon kanserine ve rektum kanserine karşı tedaviye destek olduğu aşağıda görüldüğü üzere kanıtlanmıştır:

Google Patentler

Kanser Tedavisi

Inula Viscosa Cancer Inula Viscosa Israel Inula Viscosa Patent

Carmel Haifa Un. Economic Corporation Ltd.

Yayın Tarihi 28.12.2014

Patent No WO2014199379A1

Kolorektal kanseritedavi etmek için, Dittrichia Viscosa (Inula Viscosayapraklarından elde edilen su özleri kullanılır.

BULUŞUN ALANI

Buluşun düzenlemeleri, kanser tedavisi ile ilgilidir.

BULUŞUN ARKA PLANI

Eskiden Inula Viscosa (IV) olarak bilinen Dittrichia viscosa, Compositae familyasına aittir (genel adı “yapışkan fleabane”) ve Akdeniz Havzasına özgüyapışkan yaprakları olan çok yıllık bir ottur. Yamaçlarda, nemli habitatlarda ve yol kenarlarında yetişir. Folklor tıbbında, bu bitki topikal anti-enflamatikidrar söktürücühemostatikantiseptikantipiretikantiphlogistic ve diyabet tedavisinde terapötik amaçlar için kullanılır. IV’ün sulu ekstrelerinin, in vitro ve antibakteriyel aktivite gösteren antifungal aktivite gösterdiği gösterilmiştir. Kompozit familyası bitkileri, ana sekonder metabolitleri olarak çok çeşitli seskiterpenoid bileşikleri, özellikle seskiterpen laktonları (SL’ler) üretir. SL’ler, geleneksel tıpta kullanılan çeşitli tıbbi bitkilerin aktif bileşenleri olarak tanımlanmıştır,

Kanser, temel olarak, belirli bir normal dokudan türetilen anormal hücre sayısındaki bir artış, bu anormal hücreler tarafından bitişik dokuların istila edilmesi veya malign hücrelerin uzak bölgelere yayılması (metastaz) ile karakterize bir hastalıktır.

Kolorektal kanser, kolon veya rektumdaki kontrolsüz hücre büyümesinden kaynaklanan nispeten yaygın bir kanser şeklidir. Kolorektal kanser, batı dünyasında kansere bağlı ölümlerin ikinci önde gelen nedenidir. Kolorektal kanser kolonoskopi gibi teknikleri kullanmak için kolayca taranabilse de, erken evrede tespit edilmezse, kolorektal kanser diğer vücut organlarına yayılabilir ve hatta ölümcül olabilir. Yaş, diyet, polipler, kişisel ve ailevi tıbbi öykü ve kolonun kronik enflamasyonu (örn. Ülseratif kolit) bu hastalık için bilinen risk faktörleridir. Hastalık erkek ve kadında eşit derecede yaygın ve kolon kanseri görülme sıklığı artıyor. Tarama testleri nedeniyle mortalite oranı düşmekle birlikte, 5 yıllık sağ kalım oranları hala% 60 civarındadır. İlk seçenek tedavi cerrahidir, Bununla birlikte, kolorektal kanser hastalarının çoğu, küratif lokal cerrahi için aday değildir, bu yüzden kemoterapi gerektirir. Kemoterapi tedavisinin etkinliği, yan etkiler ve direnç gelişimi ile sınırlıdır. Yan etkiler ve kemo-direnç problemiyle mücadele etmek için kolorektal kanser tedavisinde “alternatif tedaviler” gerekir

kanser-otu-yapiskan-andiz-otu-andiz-otu-kansere-iyi-gelenler-bitkiler-andiz-cayi-seyit-ahmet-andiz-cayi
Kansere İyi Gelen Ot – Kanser Otu – Yapışkan Andız Otu – Andız Otu – Andız Çayı

KANSER OTUNUN ZARARLARI NELERDİR?

Kanser Otu da denilen Andız Otu (Andız Çayıtıbbi bir bitkidir ve “çay” olarak demlenip kullanıldığında, bugüne dek herhangi bir zararına rastlanmamıştır.

KANSER OTUNUN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Kanser Otu yani Andız Çayı, çay olarak demlenip kullanıldığında; nadiren ve miktarı bünyeye fazla gelirse iç bulantısıistifraishalkabızlıkşişkinlik gibi yan etkiler yapabilir. Bu durumda miktar azaltılmalıgünde 1 su bardağı Andız Çayı içildiğinde bile yan etki yapıyorsakullanım sonlandırılmalıdır.

KANSER OTU KEMOTERAPİ İLE KULLANILIR MI?

Andız Çayı tabiri diğer Kanser Otudoktor tarafından koyulmuş bir yasak yok ise, insanlarımızca tıbbi tedavi ve ilaçlarla birlikte kullanılmaktadır. Hastanede serum kemoterapi uygulamasında ise tedbiren kemoterapi günü, bir gün öncesi ve bir gün sonrası kullanılmamaktabugünler dışında kullanılmaktadır.

KANSER OTU NASIL KULLANILIR?

Andız Otu (Yapışkan Andız Otu)tabiri diğer Kanser Otu, dünyada 2000 yıldır ve yaklaşık 40 farklı hastalık için genel beden sağlığına destek amacıyla “çay” olarak kullanılmaktadır.

ANDIZ ÇAYININ GELENEKSEL KULLANIMI:

Geleneksel olarak Andız Çayı demlemek için, 1,5 litre su kaynatılır. Kaynayan suya küçük bir çay bardağı kadar Seyit Ahmet Andız Çayı (Andız Otu) eklenir. 5 dakika daha suyla birlikte kaynatılır. 15 dakika demlenir. Bitki süzülürDemlenen Andız Çayıcam bir şişeye aktarılarak en geç 24 saate kadar aç veya tok su gibi içilir. 21 gün kullanılır; 10 gün ara verilir ve 21 gün tekrar devam edilir. Fayda görülürse belli periyotlarla kullanım sürdürülebilir. Fayda sağlamadığı düşünülürse kullanım sonlandırılır.

ANDIZ ÇAYI KULLANIMI TAVSİYEMİZ:

1 su bardağı suyu kaynatın. İçine 2 yaprak ve 1 sap Seyit Ahmet Andız Çayı ilave edin. 5 dakika daha suyla birlikte kaynatın. 15 dakika demleyin. Bitkiyi süzün. Demlediğiniz 1 su bardağı Andız Çayı’nı taze taze için. Günde 1 su bardağı şekli ile 4-5 gün devam edin. İç bulantısı, ishal vs yan etki olmazsa ve yine 4’er günlük denemelerle Andız Çayı bardak miktarını birer bardak birer bardak günde en fazla 6 bardağa kadar arttırın. 21 gün 10 gün ara ve 21 gün daha devam edin. Sonrasında 21 günlük dönemlerle ara ara yine kullanıma devam edebilirsiniz.

KANSER OTUNU NEREDE, NASIL VE NE KADAR SÜRE SAKLAYABİLİRİZ?

Andız Çayı‘nı tabiri değer organik Kanser Otu‘nu cam kavanozdaserinkaranlık ve rutubetsiz bir ortamda aylarca muhafaza edebilirsiniz. Rengi sararmış ve çok kurumuş Andız Otu’nu kullanmayınız.

kanser-otu-yapiskan-andiz-otu-andiz-otu-andiz-cayi
Kanser Otu; Andız Otu; Andız Çayı

KANSER OTU AKHİSAR SİPARİŞ!

Kanser Otunun Faydaları; 0532 601 78 58

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir